“Önceliğimiz Devlet Hastanesi’ndeki trafik kaosunu çözmek ve maaşları artırmak olacak”

Kuzey Makedonya yeni Sağlık Bakanı Fatmir Meciti, önceliklerinin Devlet Hastanesi’ndeki trafik kaosunu çözmek ve sağlık çalışanlarının maaşlarına zam yapmak olacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Fatmir Meciti, bugün gazeteciler ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, Klinik Merkezi’nin trafik kaosu, pozitif ilaç listesinin güncellenmesi ve sağlık çalışanlarının maaşlarının artırılması Sağlık Bakanı’nın temel öncelikleri arasında yer aldığını belirtti.

Kendisinin ve ailesinden birinin hasta olabileceğini, bu nedenle herkesin daha iyi bir sağlık için katkıda bulunması gerektiğini kaydeden Meciti, kendisinin ve ekibinin sağlık alanındaki zorlukları aşmak için düzeni sağlamak istediğinin altını çizdi.

Yalnızca Üsküp’teki değil ülkedeki tüm hastalar için daha iyi koşullara odaklandıklarını da sözlerine ekleyen Meciti, Hükümetin yanı sıra Başbakan Dimitar Kovaçevski’nin de desteğini aldıklarını söyledi.

Medya temsilcilerine kendisi için gazetecilerin çok önemli bir unsur olduğunu ifade eden Meciti, Ekibiyle birlikte işlerin daha iyiye gitmesini istediklerini, her şeyi çözmeye çalışacaklarını ve suçu kimseye atmayacaklarını vurguladı.

Read Previous

AB heyeti Yunanistan’a “şeffaflığa yönelik inisiyatiflerin artırılması” çağrısı yaptı

Read Next

Milanovic’ten ‘Kosova’ açıklaması