Olay yerinde 44 naaş bulundu

Bulgaristan Devlet Savcılığı, İstanbul’dan Üsküp’e doğru yola çıkan ve Bulgaristan’da meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybedenlerle ilgili yeni bilgiler açıkladı.

Bulgaristan Cumhuriyeti Devlet Savcılığı bugün düzenlediği basın toplantısında, 44 kişinin naaşının olay yerinde bulunduğunu kaydetti.

Kazadan yaralı kurtulanlardan birinin verdiği bilgiye göre, otobüste 52 yolcu bulunduğunu ve kazadan 8 kişinin kurtarıldığı söylendi.

Savcı, hayatta kalan görgü tanıklarından birinin kırılan arka camdan 8 kişinin çıktığını söylediğini ve bu bilgiye göre bir kişinin eksik olduğu anlamına geldiğini belirtti.

Bulgaristan Başsavcısı Sözcüsü Sijka Mileva, “44 ceset bulduk ve yaralılardan biri kategorik olarak sekiz kişinin kurtarıldığını belirtti. Ona hastanede yedi kişi olduğunu söyledim. Hayır dedi, sekiz kişiyi kurtardık. Soruşturma sırasında 44 ceset bulundu. Elimizdeki verilere göre 52 kişi seyahat etti, 44 ceset bulduk ve dördü erkek, üçü kadın yedi kişi hastaneye kaldırıldı. Büyük bulmaca, sekizinci kişinin nerede olduğu kaldı. O versiyon üzerinde çalışıyoruz, yanlış bilgi yaymak istemiyoruz, tanığın kötü bir anısı da olabilir.” ifadelerini kullandı.

Savcılık, hastalardan birinin indikten sonra başka bir otobüse binme olasılığının değerlendirildiğini ifade etti.

Seyahat listesi ve kameralar aracılığıyla kesin yolcu sayısı belirlenecek.

Read Previous

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine Gana, Moldova ve Bosna Hersek’ten ziyaretler

Read Next

Bulgaristan’da olağanüstü salgın durumu, 31 Mart 2022’ye kadar uzatıldı