“Okullar için daha düşük elektrik fiyatı kararı, fiziksel öğretimin sürekliliğinin sağlanması anlamına geliyor”

Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, okullar için daha düşük elektrik fiyatı kararının fiziksel varlıkla öğretimin sürekliliğinin sağlanması anlamına geldiği belirtildi.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamad, “Hükümetin okullara megawatt/saat başına 95 Euro’luk sübvansiyonlu bir fiyatla elektrik sağlama önlemi, öğrencilerin en çok ilgisini çekecek biçimde – sınıflarda fiziksel mevcudiyetle – öğretimin sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi için büyük bir destektir.” denildi.

Toplam 366 belediye ilköğretim okulu ve 109 devlet ortaokulunun gençlerin eğitimi amacıyla sorunsuz çalışması için devletten destek aldığı kaydedilen açıklamada, “İlan edilen bir kriz durumu koşullarında, ESM ile elektrik temini için bir anlaşma yaparak, belediye ve devlet bütçelerinde önemli ölçüde daha düşük harcamalar yaratacak ve böylece okullarda eğitim sürecinin gerçekleştirilmeye devam edeceği kesinliğini artıracaklar.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Eğitim ve Bilim Bakanlığı bir kez daha tüm eğitim kurum ve kuruluşlarına hükümetin elektriğin akılcı kullanımına yönelik tavsiyelerine tutarlı bir şekilde saygı göstermeleri çağrısında bulundu.

Read Previous

Yunanistan’da 2 haftadır süren yangın Bulgaristan sınırına ulaştı

Read Next

Bosnalı genç, yalancı diyabet nedeniyle günde 27 litreye kadar su içiyor