Ohrili Türk vatandaş İlker Mustafa, Makedonya Kızılhaçı tarafından Dünya Gönüllüler Günü münasebetiyle düzenlenen törende Kovid-19 salgını döneminde verdiği katkılardan dolayı takdirname almaya hak kazandı.

Makedonya Kızılhaçı tarafından, Kızılhaç gönüllülerinin katkılarını takdir etmek üzere 3 Aralık’ta DoubleTree by Hilton Hotel’de bir etkinlik düzenledi.

“Aramızdaki Kahramanlar – Durdurulamaz” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlik, acil durumlardan ve risklerden etkilenen çeşitli hedef gruplara destek ve yardım sağlayan, zaman zaman ve istisnai durumlarda harekete geçen gönüllülere motivasyon amacıyla yapıldı.

Ohri Kızılhaç gönüllüsü İlker Mustafa’nın da aralarında bulunduğu, 2021 yılında milli toplumun amaç ve görevlerinin gerçekleştirilmesine özel katkı sağlayan 11 Kızılhaç gönüllüsüne takdirname verildi.

– Ohri Kızılhaçı’nın İlker Mustafa paylaşımı

Ohri Kızılhaçı tarafından İlker Mustafa’nın aldığı takdirname ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlker Mustafa, krizin ilk günlerinde Kovid-19 salgınının sonuçlarını hafifletmek için Ohri Kızılhaçı’nın faaliyetlerine katıldı. Mart 2020’de kurulan mobil ekiplerin bir üyesi olarak, en çok ihtiyacı olanlara yardım etmek için özverili bir şekilde çaba ve zaman harcadı.

Ohri Kızılhaçı’nın salgınla müdahalesinde savunmasız vatandaşlara yönelik uygun hizmetlerin dahil edilmesine ve sürdürülmesine katkıda bulunan İlker, Ohri Kızılhaç hizmetlerinden fayadalananlar ile iyi ve neşeli bir iletişim kurarak Ohri’deki birçok insanı gülümsetti.

Mükemmel iletişim ve ekip çalışması becerileri, bilgi ve tecrübesinin yanı sıra işteki merhameti, onu mükemmel bir çalışma arkadaşı olarak öne çıkardı ve belirsizlik zamanlarında ve olağanüstü çalışma koşullarında olumlu bir çalışma ortamı yaratılmasına katkıda bulundu.

İlker Mustafa’nın gönüllü katkısı olağanüstüdür. Hemşerilerinin ve toplumunun iyiliği için çalışmaya kendini adayan İlker, bir Kızılhaç gönüllüsü örneğidir.

Önceki Haber

Filipçe’den Bulgaristanlı meslektaşlarına teşekkür

Sonraki Haber

AB ülkelerinden Hırvatistan’a Schengen onayı