Ödülü Burada Yaşayan Farklı Kültürlere Armağan Ediyorum

Kaan Müjdeci geçtiğimiz aylarda çok önemli bir başarıya imza attı: İlk filmi ‘Sivas’ ile Venedik Film Festivali’nin ana yarışmasına kabul edildi ve festivalden Jüri Özel Ödülü ile döndü. Bu ödülün yanı sıra yönetmen Kaan Müjdeci “Manaki Kardeşler” Festivali kapsamında “Altın Manaki” ödülün de sahibi oldu.

Kaan Müjdeci dün akşam Üsküp sinemaseverleri ile birlikte Sivas filmini izledi. Gösteriden sonra kendisine Manastır’da kazandığı “Altın Manaki” ödülü takdim edildi.

kopek-484473

Ödül töreninin ardından basına açıklama yapan yönetmen Kaan Müjdeci, Manaki Film Festivalinin sinematografi açısından da çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydederek seçkiye dahil olabilmek ve seçkiden ödüle layık görülmek onun için büyük onur olduğunu vurguladı.

Kaan Müjdeci, ekstra organizasyon için kültürler arası iletişimde çok büyük bir rol oynayan “Yunus Emre” Kültür Merkezine teşekkür ederek şunları ifade etti: “Bu şehirde çok fazla kültür bir arada yaşayabiliyor. Umarım ilerleyen zamanlarda da daha güzel ve daha mutlu bir şekilde yaşayabilirler. Ödülümü burada yaşayan uluslara, kültürlere farklı dinlere, farklı ırkaların kardeşliğine armağan ediyorum”, dedi.

12087387_1135314686496014_2118076082_n

Kaan Müjdeci TİMEBALKAN portalının da sorularını yanıtladı:

Film yapımının 3 yıl sürdüğünü belirten usta yönetmen, “30 civarında çocuğu seçip 3 ay boyunca oyunculuk dersleri verdim. Bunları gerçekleştikten sonra yine aynı paralel süreçte köpek katingleri ile uğraştım. Film iki parça halinde çekildi. Önce kış sonra da bahar parçası. Herbiri dörder hafta sürdü”, dedi.
Yönetme Kaan ayrıca filmi mesaj vermek için yapmadığını belirterek “kendim için bir film yaptım. Diğer insanların bu filmden ne algılayacaklarını ne anlayacaklarını bilemem. Onların kendi düşünceleri. Annem iyi olduğunu söylüyor”, şeklinde konuştu.

Münevver Eyup / TIMEBALKAN

Read Previous

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil “Kapital” Dergisiyle Söyleşi Yaptı

Read Next

11 Ekim Resepsiyonu Bugün

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *