Numan Kurtulmuş: Kesinlikle sokağa çıkma yasağı öngörmüyoruz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, OHAL ilanının ardından sokağa çıkma yasağı ile ilgili net mesaj verdi, “1-1,5 ay içinde işimizi tamamlarız” dedi

Yayın kuruluşlarının Ankara temsilcilerine açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün ilan edilen OHAL’e ilişkin önemli mesajlar verdi. Sokağa çıkma yasağı öngörmediklerini kaydeden Kurtulmuş, 3 aydan daha kısa sürede normale dönülebileceğini söyledi.

OHAL’i mümkün olduğunca kısa tutmayı amaçladıklarını kaydeden Kurtulmuş, “İnşallah 1-1,5 ay içinde işimizi tamamlarız ve Türkiye normale döner” dedi.

Uygulama ile günlük hayatın etkilenmeyeceğini vurgulayan Kurtulmuş, temel hak ve özgürlüklerden geri adım atılmayacağını söyledi.

Kurtulmuş, OHAL’in gündeme gelmesinin ardından tartışılan sokağa çıkma yasağı konusunda da net bir yanıt vererek, “Kesinlikle sokağa çıkma yasağı öngörmüyoruz” dedi.

“İSTİHBARAT ZAFİYETİ VAR”

İstihbarat zafiyetinin olduğunu belirten Kurtulmuş, “Maalesef devlet kurumları açısından ciddi eksiklikler olduğu aşikardır” dedi.

Operasyonların ardından yeniden gündeme gelen Rus uçağının düşürülmesine ilişkin sorulara da yanıt veren Kurtulmuş, “Ardından başka şeyler çıkabileceğini tahmin ediyoruz” dedi. Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından TSK envanterinde kayıtlı araçların kayıp olmadığını ancak firari personelin bulunduğunu belirtti.

Kurtulmuş, Gülen’in iade talebine ilişkin ABD’ye kısa süre içinde beşinci dosyanın gönderileceğini söyledi.
Operasyonların terörle mücadelede zafiyet oluşturmayacağı mesajını veren Kurtulmuş, son sayıları da açıkladı.

Gözaltı: 9194 (6823’ü asker)
Şehit: 241
Yaralı: 1537
Ölü darbeci: 24
Yaralı darbeci: 50

Kaynak : Habertürk

Read Previous

Goce Sedloski : “İki maçta’da Dinamo karşısında başa çıkabileceğimizi gösterdik”

Read Next

Bosna Hersek’te TİKA tarafından başlatılan Ahududu Yetiştiriciliği projesi ilk hasadı verdi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *