Nuland, Sınır Anlaşması için bu hafta sonu Kosova’da

Former U.S. ambassador to NATO Victoria Nuland visits Skopje, Macedonia, in this April 9, 2008 file photo. The White House released roughly 100 pages of emails May 15, 2013 in an attempt to defuse controversy over its handling of last year’s killing of Americans in Benghazi, Libya. Emails from Nuland, the State Department’s top spokeswoman at the time, objected to the inclusion of a CIA reference to intelligence about the threat from al Qaeda in Benghazi. REUTERS/Ognen Teofilovski/Files (UNITED STATES – Tags: POLITICS)

Avrupa ve Avrasya Konularına ait ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, siyasi partiler temsilcileri ile Karadağ ile Sınır Anlaşması’nın çözümlenmesi ve daha bazı konuları görüşmek için bu haftanın sonunda ülkemizi ziyaret edecek.

Bu arada iktidar ABD yüksek diplomat Victoria Nuland’ın bu yönde yardımcı olacağına inanırken muhalefet temsilcileri ise toprak konusunda uzlaşma yapmayacaklarını bir kez daha tekrarladılar.

“Zëri” gazetesinin kaynaklarına göre ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Kosova temasları kapsamında Karadağ ile Sınır Anlaşması sorunun çözümlenmesi yanısıra ülke kurumları temsilcileriyle gerçekleştireceği görüşmelerinde yolsuzlukla mücadele ve Sırbistan ile diyalogun devam etmesini talep edecek ve bazı diğer konuları ele alacak.

Kaynak: Kosova Haber

Read Previous

Çek Cumhuriyeti’nin ismi resmen değişti

Read Next

Rektörlüğe göre Öğrenci Birliği Başkanı seçimleri tam bir skandal niteliğinde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *