NKÜ ile Kosova Mitroviçe ‘İsa Boletini’ Üniversitesi arasında protokol imzalandı

Mitroviçe ‘İsa Boletini’ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ajtene Avdullahi, İktisat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Qazim Tmava ve Kalite Güvenliği Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Filloreta Kunoviku Demiri’den oluşan heyet Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine ziyarette bulundu.

Kosova heyeti Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’i makamında ziyaret ederek iki üniversite arasında ortak araştırmalar, dersler, projeler ile akademisyen ve öğrenci değişimi gibi konuları kapsayan bir akademik iş birliği anlaşması imzalanmasına öncülük etti.

Ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk ETİ ile Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Oktay ATİK de yer aldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN ise yaptığı açıklamada “Öğrencilerimiz gerçekleştirdiğimiz Uluslararası ikili iş birliği anlaşmaları, Erasmus ve Mevlana değişim programlarıyla bir dünya üniversitesinde okuduklarını hissetmektedirler. Hali hazırda üniversitemizin her fakültesinde ve yüksekokulunda 55 farklı ülkeden öğrencilerimiz öğrenim görmektedir. Özellikle göreve geldiğimiz yıldan itibaren bu öğrencilerimizin çoğunluğunu Balkan ülkeleri uyruklu öğrenciler oluşturmaya başlamıştır. Bir Balkan Üniversitesi, bir Rumeli Üniversitesi olarak her geçen gün kontenjanlarımızı artırıyoruz. Bu sayede Türkiye’nin sayılı Balkan Kontenjanlı Üniversitelerinden bir tanesiyiz. Kosova’dan gelen heyet ile imzaladığımız protokol de Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin bir Balkan Üniversitesi olduğunu bir kez daha göstermektedir. Bu bağlamda, Üniversitemizin Rumeli ve Balkan coğrafyasına yönelik çalışmaları da süreklilik arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Read Previous

NATO: Madrid Zirvesi yüksek öneme sahip bir toplantı

Read Next

SON DAKİKA: Üsküp’teki tren istasyonunda bomba ihbarı