Nikola Gruevski: Gerçek Komisyon Halktır

Başbakan Nikola Gruevski dün Meclisin Soruşturma Komisyonuna yasadışı telefon dinlemeleri ile ilgili ifade verdi.

Meclisin Soruşturma Komisyonunda tanık sıfatıyla ilk ifade veren Başbakan Nikola Gruevski gazetecilerin oturumu terk etmelerini ısrar etti.

Dört saaten fazla süren ve kamuoyuna kapalı olan Soruşturma Komisyonu toplantısından sonra basına yaptığı açıklamada Başbakan Nikola Gruevski milletvekillerin tüm sorularına yanıt verdiğini söyledi.

Gruevski, “Tüm sorulara cevap verdim. Milletvekillerin büyük bir kısmının soruları yoktu, çünkü sormak istedikleri sorular soruldu. Cevapları zaten daha önce kamuoyu önünde paylaşmıştım. Soruşturma Komisyonın dışında 24 Nisan gerçek Komisyon olacak, halkın komisyonu. Özenle cevap verdim, gerçekleri yüzlerine söyledim”, şeklinde konuştu.

Komisyon Başkanı Petre Şilegov ise eğer cevapları kamuoyu ile paylaşma hakkım olsa bir komedi dizisi ortaya çıkabileceğini söyledi. Başbakan Gruevski ise Şilegov’un açıklamasına cevaben “bana göre bugün komedi yapmak gerginlik yaratmak ve nefret söylemi geliştirmek isteyen kişi kendisiydi. Bizim programımız proje üretmek, iş yapmaktan oluşuyor”, dedi.

Read Previous

AB ile üyelik müzakerelerinde 17. fasıl açıldı

Read Next

Kosova’da 5 muhalefet milletvekili daha gözaltına alındı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *