NATO Bayrağı Başbakanlık binasına asıldı

Bugün yapılan resmi törenle NATO İttifakı bayrağı, Kuzey Makedonya’nın NATO’ya katılım sürecini temsilen Hükümet binası önüne göndere çekildi.

Büyük törende Başbakan Zoran Zaev tüm misafirlere hitap etti ve törene diplomatik kolordu, NATO üye devletlerinin askeri ataşeleri, milletvekilleri ve Hükümet’in tüm temsilcileri katıldı.

“Bugün, vatanımızın ilerleme ve sınırsız gelişme yönünde doğru yolda olduğunu güvenle söylüyoruz. Başardık!” sözleriyle resmi törendeki konuşmasına başlayan Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, “Makedonya nihayet on yıllardır Avrupa karayolunda bekleyen ikincil Balkan pistinden çıktı” dedi.

Makedonya’nın geleceği adına bundan sonra kendisinin karar vereceğini söyleyen Zaev, “Sonraki dönemde, kendi geleceğimize karar verdiğimiz devletin bağımsızlığının tarihsel olarak en önemli dönemine doğrudan katılanlar olacağız, aynı zamanda bu hedefe ulaşma hızımızı da belirleyeceğiz. Geleceği kendi ellerimizle aldık, tarihi amacı gerçekleştirme sorumluluğunu kabul ediyoruz. Bugünlerde ülkemizi Avrupa standartlarına göre inşa etmeye başlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Read Previous

‘Türkiye ve ABD’nin Suriye’de iş birliği yapmasından memnunum’

Read Next

DEİK’ten Makedonya’da iki günlük iş ziyareti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *