Naser Selmani: Seçim Kanun’da Medyalara Öngürülen Cezalar Tam Bir Skandal

Makedonya Gazeteciler Birliği Başkanı Naser Selmani, eğer arabulucu Peter Van Heute gazeteci dernekleri ve medya kuruluşları temsilcilerini müzakerelere dahil etmez ise Parlamenter Kulübü önünde protesto düzenleyeceklerini belirtti.

Naser Selmani Seçim Kanunu’nda medyalara ait bölümde yapılan en yeni değişiklikler şeffaf olmayan prosedürlerle getirildiğini cezaların iki kat artması ise medya üzerindeki baskıları iki kar artıracak.

Bugün yaptığı açıklamada Naser Selmani, “Arabulucu Peter Van Heute’yi gazeteci dernekleri ve medya kuruluşları temsilcilerini müzakerelere dahil etmesini istiyoruz. Eğer öngürülen cezalar gözden geçirilmez ve müzakerelere dahil edilmezsek Parlamenter Kulübü önünde protesto organize edeceğiz. Ayrıca medyalara müzakerelerden çıkacak olasıl çözümleri boykot etmeleri çağrısında bulunacağız. Siyasi partiler de tek başına, medyasız adil seçimler organize etsinler”, şeklinde konuştu.

Medya kuruluşları özel olarak seçim kanunu kapsamında internet portallarına öngürülen 8 bin euroluk cezaya isyan ediyorlar. Böyle yüksek cezanın portalın veya basılı medyanın kapanmasına neden olabileceğinin altını çiziyorlar.

TIMEBALKAN

Read Previous

Makedonya’nın Güney Sınırında Gergin Dakikalar

Read Next

250 milyon Çocuk Savaş Bölgelerinde Yaşıyor

One Comment

  • Wow, superb weblog layout! How lengthy have you been running a blog for?
    you make blogging look easy. The full glance of your site is magnificent,
    as neatly as the content material! You can see similar here najlepszy sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *