Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkan Yardımcısı Aliye İbrahim’in de aralarında bulunduğu mimarlar ve inşaat uzmanlarından oluşan bir komisyon, dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun müzeye dönüştürülecek evini inceledi. Müze kararı geçen yıl Belediye Meclisinde oybirliğiyle alınmıştı. Naim’in Evi Müzesinde Naim’in kişisel eşyaları, fotoğrafları, yıllar içinde kazandığı madalya ve ödüller sergilenecek.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim ile bir araya gelen haltercinin kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, müzede sergilenecek eşyaların bulunmasına aktif olarak yardımcı olacağını söyledi.

Naim’in 4 yaşına kadar yaşadığı Ptiçar köyünün Razdelna Mahallesi’ndeki evde de inceleme yapıldı. Naim’in evinde 20. yüzyılın 70’li ve 80’li yıllarında Momçilgrad ilçesi halkının günlük yaşamında kullandığı ev eşyaları da sergilenecek.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, “Ekibim ve ben, müzenin Momçilgrad ilçesi sakinleri ve misafirlerinden büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Naim’in Evi Müzesinin açılışı Momçilgrad’da ek turizm potansiyelinin kilidini açacak” diye kaydetti.

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Fransız Bakan Bachelot-Narquin: İslam büyük coğrafyayı kapsayan bir medeniyettir

Sonraki Haber

Yunanistan’da Milletvekili İlhan Ahmet’ten Cuma namazı engeline tepki