Nafis Lokvica’nın “Bağımsız Kosova” fotoğraf sergisi düzenlendi

Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde, Kosova Cumhuriyeti’nin 14. bağımsızlık yıldönümü vesilesiyle Foto-Video AP derneği tarafından, Kosova Türk Dernekler Birliği katkıları ve Yunus Emre Enstitüsü destekleriyle Nafis Lokvica’nın kadrajından “Bağımsız Kosova” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

Programa, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Fatih Cansız, Kosova Yunus Emre Enstitüleri Koordinatörü Dr. Mehmet Ülker, KDTP Milletvekilleri Fidan Brina Jilta ve Enis Kervan, Kosova Türk Dernekler Birliği Başkanı Tahir Luma, dernek temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve milli marşlarının okunması ile başlayan program, “Kaldırım Taşları üzerinde Bağımsızlık” adlı kısa bir sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Açılış konuşmalarından ardında Arnavut Kökenli Ünlü Türk yazar Münib Engin Noyan’ın moderatörlüğünde Prizrenli fotoğraf ve video sanatçısı Nafis Lokvica’nın fotoğrafçılık kariyeri üzerine bir söyleşi gerçekleşti.

Program, fotoğraf sergisinin açılışı ile tamamlandı.

Kosovaport

Read Previous

Fatih Karagümrük’ten Sırp futbolcu Pesic’in durumu ile ilgili açıklama

Read Next

Yunanistan’a geçmeye çalışan 1’i PKK’lı, 3 kişi yakalandı