Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) toplantısı Kırcaali de yapıldı

MÜSİAD’ın Bulgaristandaki faaliyetlerine bir hareketlilik kazandırmak, işadamlarını biraraya getirmek, MÜSİAD çatısı altında toplamak amacı ile MÜSİAD Bulagaristan temsilcisi Kemal Özmez tarafından ükle genelinde bir dizi toplantı başlatıldı.

Bu toplantıların ilki Kırcaali’de gerçekleştirildi. Toplantıyı organize eden MÜSİAD Bulgaristan temsilcisi Kemal Özmez, Bulgaristan iş dünyasını MÜSİAD ile tanıştırarak  ekonomiye katkı sağlanacağını söyledi. Bu nedenle Bulgaristan’ın çeşitli bölgelerinde iş insanları ile bir araya gelerek MÜSİAD çatısı altında yaptıkları işleri geliştirip, hem kendilerine, hem de ülkelerine nasıl katkı sağlayabileceklerini anlattı.

Kemal Özmez toplantıda yaptığı konuşmada MÜSİAD’ın öneminden bahsederek aşağıdaki ifadeleri kullandı.

“MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Mahmut Asmalı Bey geçtiğimiz günlerde Avrupa’ya yapmış olduğu ziyaretlerinde, Türkiye’nin ticaretinin büyük bir bölümünü Avrupa Birliği ile gerçekleştirdiğini anlattı. Bu ticaretten Bulgaristan’da bulunan değerli işadamlarımızın da pay alabilmesinin yolunun güvenilir zeminlerde oluşan ticari ilişkilerden geçtiğini, bunun da MÜSİAD çatısı altında olabileceğini düşünüyorum. Kasım ayı içerisinde İstanbul’da MÜSİAD EXPO 2022’ye katılan üyelerin gerçekleştirdiği ticari ilişkiler bunların kanıtıdır.

Genel Başkanımız Mahmut Asmalı beyefendinin önderliğinde oluşturulan MÜSİAD invest ve MÜSİAD Ticaret Ofisi de güvenli bir şekilde yatırımcı ve girişimci iş insanlarına yol gösterecektir.

Bulgaristan ile Türkiye arasında  6 Milyar Dolar olan ticari hacminin artırılmasında MÜSİAD üstüne düşeni yapacaktır. Bu imkanları tanıtmaya devam edeceğiz. Bulgaristan’ın avantajı, 85 milyonluk pazarı olan bir komşuya sahip, aynı zamanda da Türkiye’nin de Avrupa Birliği pazarlarına açılan kapısı durumunda. İki ülkenin de komşuluk kültürleri birbirine çok yakın, hedefimiz bu komşuluk kültürünü aramızdaki ticari ilişkiler ile daha da pekiştirmektir.

MÜSİAD’ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirerek, kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla bulundukları coğrafyaların maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır.

MÜSİAD bugün, 13 000’i aşan üyesi ile 60 000’e yakın işletmeyi temsil eden, yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan, Türkiyede 84 irtibat noktası ile üyelern sorunlarını, görüş ve önerilerini çözüm amaçlı değerlendiren,  yurt dışında 81 farklı ülkede, toplamda 165 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur.

Bulgaristan’daki bütün iş dünyasına gönüllerimiz açıktır. Hepinizi bu önemli çatı altında görmek istiyoruz.”

Read Previous

Danimarka TV kanalı, Faslı futbolcularla ilgili “ırkçı yorumu” için özür diledi

Read Next

Kosova parlamentolar arası Dostluk Grubu Türkiye’de