MÜSİAD Balkan Ülkeleri Başkanları Arnavutluk’ta Bir Araya Geldi

MÜSİAD Balkan Başkanlar toplantısı, Arnavutluk’ta Başkan Muhammet İşler ve ekibinin ev sahipliğinde yapıldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Davut Altınbaş ve dış ilişkiler teşkilatlanma Başkanı Selim Sar’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, bölgedeki gelişmeler ele alınarak, ticari ilişkilerin geliştirilmesi hakkında stratejiler üzerinde istişare edildi. 

Genel Başkan Mahmut Asmalı, MÜSİAD, 14 bin üyesi ve 60 bin kayıtlı şirketiyle, Türkiye dışında 92, Türkiye’de 87 noktada temsil edilen, Türkiye’nin en önemli iş adamları sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu vurgulayarak, MÜSİAD’ın sahip olduğu network sayesinde birçok ticari işbirliği fırsatlarını üyelerine sunduğunu da ilave etti.  MÜSİAD Vizyoner, MÜSİAD CONNEKT, MÜSİAD EXPO ve MÜSİAD Ticaret Ofisi ile üyeler arası iletişimi sağlayarak ticaretlerinin gelişmesinde önemli katkılar sağladığını söyledi. Her iki senede bir organize edilen MÜSİAD EXPO 2024 Kasım ayında İstanbul da yapılacağını ve üyelerin bu fırsatı kaçırmamalarını da tavsiye etti. Balkanlarda da faaliyetlerinin son hızla devam ederek, bölgede Türkiye  ve dünyanın farklı coğrafyalarında  bulunan üyeleri ile güvenli ticarete katkı sağlayarak, yaşadıkları toplumlara katma değer ilave etmeye gayret edeceklerini de sözlerine ekledi..

MÜSİAD Arnavutluk, Balkan başkanlar toplantısı vesilesi ile iş dünyasını bir araya getirerek iftar organizasyonu da düzenledi. İftar programında T.C. Tiran Büyükelçisi Tayyar Kapan Atay, Arnavutluk 5. Cumhurbaşkanı Bamir Topi de ekipleri ile birlikte katılım sağladılar. MÜSİAD Arnavutluk başkanı Muhammet İşler, Arnavutluk ile Türkiye’nin ticari hacmini 2 milyar dolar hedefine çıkartmak için katkı sağlayacaklarını, T.C Tiran Büyükelçisi Tayyar Kapan Atay Türkiye ve Arnavutluk’un kardeşliğinin ortak geçmişlerine dayandığını ve bunun sağlıklı olarak devam ettiğini, Cumhurbaşkanı Bamir Topi de Türkiye ile güçlü bir stratejik ortaklık anlaşmalarının olduğunu, ifade ettiler. MÜSİAD Genel Başkanı  Mahmut Asmalı da Gazze de ve Doğu Türkistan’da yapılan zulme dikkat çekerek, Müslümanların bu mübarek Ramazan ayında sıkıntıların giderilmesi için bol bol dua etmelerini tavsiye etti.

Bulgaristan’dan da katılım sağlayan MÜSİAD Bulgaristan Başkanı Kemal Özmez, Y.K. Üyesi Sabri Gökay ve Y.K. Üyesi Sevkan Ozan da toplantının çok verimli geçtiğini ifade ettiler. Başkan Kemal Özmez, “ Balkan başkanlar toplantısına Bulgaristan’daki üyelerimiz adına katılım sağladık, ticaretlerimizi geliştirmek için elimiz dolu olarak döndük, şimdi bu fırsatları layığıyla üyelerimize anlatarak Bulgaristan ticari hacminin artırılması için çalışmak kalıyor. Bu sene yapılacak olan MÜSİAD EXPO için Bulgaristan iş dünyasını İstanbul’a davet ediyoruz. Bu vesile ile bizler de Türkiye ile Bulgaristan arasındaki hedef 10 milyar dolar ticari hacmi yakalaması için üzerimize düşeni yapacağız İnşallah” dedi.

Kırcaalihaber

Read Previous

“Topluluklar Komisyonu, topluluk temsilcileri tarafından yönetilmeli”

Read Next

BM: Gazze’de durum her dakika daha kötüye gidiyor