Mülklerin özelleştirme kanunu hakkında açıklama

Makedonya Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına bağlı Mülkiyet ve Hukuk İdaresi Genel Müdürü Şasine Kasami Mülklerin özelleştirme kanunu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Makedonya Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına bağlı Mülkiyet ve Hukuk İdaresi Genel Müdürü Şasine Kasami tarafından yayınlanan Mülklerin özelleştirme kanunu açıklamasında,  05.06.2018 tarihinden itibaren, “mülk özelleştirme kanunun” yürürlüğe girdiğini ve 31.12.2021 yılına kadar mülkünü özelleştirmek isteyen vatandaşların başvuru yapabileceğini belirtti.

Mülkiyet ve Hukuk İdaresi Genel Müdürü Şasine Kasami tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“17.01.2005 yılında Mülklerin özelleştirme kanunu getirilmiş ve 15.12.2014 yılına kadar vatandaşlara başvurma hakkı tanınmıştır. Bu süreçte 30.04.2018 yılına kadar 302.551 başvurulan başvuruların 218.956’ı çözüme ulaşmış vatandaşlarımız mülklerini özelleştirilmiştir. Ortalama olarak Mülkiyet ve Hukuk İdaresi olarak, ayda 1.000 ila 1.500 başvuru dilekçesi çözümle sonuçlandırılmıştır. Mülkiyet ve Hukuk İdaresi olarak yaptığımız çalışmalarda, çok sayıda vatandaşımızın yukarıda belirttiğimiz kanun hakkından tanınan zaman zarfında başvuru hakkını kullanamamıştır. Dolayısıyla bizler Kurum olarak ve halkımızdan da gelen yoğun talep üzerine Maliye Bakanlığımız ile ortaklaşa yaptığımız yoğun çalışma neticesinde, 05.06.2018 tarihinden itibaren, “mülk özelleştirme kanunun” yürürlüğe girdiğini ve 31.12.2021 yılına kadar mülkünü özelleştirmek isteyen vatandaşlarımıza başvurmak ve süreci başlatma hakkına sahip olduklarını bildirmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.

Bakanlık ve Kurumumuzun bu çalışmasından sonra, halkımıza sunulan  fırsatı ve bu neticede mülklerini özelleştirme sürecini Kurumumuz, halkımızdan gelecek olan başvuruları yüksek performans ve titizlikle, mülklerine sahip olma sürecinde çalışacağımıza ve bu süreci halkımızın yararı için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde layıkıyla yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Söz konusu mülklerinin bulunduğu şehirlerde, Kurumumuza bağlı bulunan şubelerimize, mülklerini özelleştirmek için başvurmalarını ve 05.06.2018-31.12.2021 yılına  kadar başvuruların kabul edileceğini bildirir,hayırlı olmasını diliyoruz.”

 

Read Previous

Dünya Kupası’nın ilk maçı

Read Next

Yunanistan’da İşsizlik Düştü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *