Muhalefet milletvekilleri Meclis Başkanı’nı pankartla karşıladı

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE milletvekilleri, Meclis Başkanı Talat Caferi’yi “Yürü Git Ordan, (Begaj Be Tamu) Hey Sus” pankartıyla karşıladı.

Muhalefet milletvekillerinin söz konusu hareketi, Meclis Başkanı Caferi’nin meclis çalışanlarına argo kelimelerle hitap ettiği iddia edilen bir videonun kamuoyunda yayılmasının ardından geldi.

Muhalefet milletvekilleri, meclis çalışanlarına kötü sözlerle hitap ettiği iddia edilen Talat Caferi’nin özür dilemesini ve görevinden istifa etmesini talep ediyor.

Milletvekili Dafina Stojanovska, on günden fazla bir süre geçtiğini ve Caferi’nin meclis hizmetindeki çalışanlara yönelik davranışlarından dolayı özür dilememekle kalmayıp hiçbir şey olmamış gibi davrandığını söyledi.

Stojanovska, “Caferi’nin yapabileceği en az şey, bu davranış için özür dilemek ve Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmek olurdu. Ne kadar sorumluluktan kaçarsa kaçsın ve bu skandalı unutmaya çalışsa da geride bıraktığı lekenin her zaman peşinden gideceğini, davranışlarıyla ve çalışmalarıyla bir olduğunu hatırlatmak için her zaman burada olacağımızı Meclisin gördüğü en kötü ve en beceriksiz başkanlardan Caferi’ye bildirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yanda Meclis Başkanı Caferi, yakın zamanda yayınlanan ses kaydında konuşulanlar için yetkililerden özür dileme gereği duymadığını söyledi.

Read Previous

‘Kapiya Katliamı’nın 27. yılında, 71 kurban törenle anıldı

Read Next

Cumhurbaşkanı Pendarovski, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba ile görüştü