Milli boksörler Aleyna Mehmet ile Ergünal Sabri, Kırcaali’de Yılın Sporcusu seçildi

Kırcaali’de düzenlenen Yılın Sporcusu 2022 Ödülleri Töreni’ne boksörler damgasını vurdu. Genç kızlarda Aleyna Mehmet, erkeklerde ise Ergunal Sabri Yılın Sporcusu ödülüne layık görüldüler. İkisi de Kırcaali Arda Boks Spor Kulübü’nün sporcusu olup Ergünal iki kere Avrupa boks şampiyonu, Aleyna ise Avrupa üçüncüsü oldu. Onların antrenörü Stoyan Uzunov da spora katkılarından dolayı ödül aldı.

Erkekler ve kadınlar yaş kategorisinde çok sayıda uluslararası ödüle sahip powerlifting sporcusu Radostina Lulova ikincilik Kırcaali Rodopi Duyusal Engelliler Spor ve Turizm Kulübü’nden bilek güreşçisi Margarita Dabeva ise üçüncülük ödülüne layık görüldüler.

Genç erkekler ve kızlar yaş kategorisinde Kırcaali Arda Voleybol Kulübü sporcusu Marti Karabaşev ikincilik ödülünü aldı.

Genç erkekler ve kızlarda kano kayak ikilisi Metin Ahmet-Can Ahmet, Kırcaali’nin Stremtsi (Göklemezler) köyü Krepost Güreş Spor Kulübü sporcusu Deniz İbram’a ve aerobikçi Elitsa Todorova’ya da birer ödül verildi.  

Ödül sahipleri, spor emektarları, gazeteciler, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen bir anketle belirlendi.

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Aziz, özel ödülleri de takdim etti. Arda Voleybol Kulübü’nün genç erkek oyuncularının yanı sıra çocuk aerobik jimnastik topluluğu da ödüllendirildi.

Belediye Başkanı ayrıca Rodopi Duyusal Engelliler Spor ve Turizm Kulübü sporcuları Alpay İbram, Georgi Karacov, Emiliya Stoyanova, Rosen Sedefçev, Arda Boks Spor Kulübü sporcusu Ergünal Sabri, Arda Voleybol Kulübü sporcuları Manol Yanev ile Sefan Başev’e ve Kırcaali Yunak Powerlifting Spor Kulübü sporcusu Radostina Lulova’ya asgari ücret tutarında nakdi ödül takdim etti.   

Dr. Müh. Hasan Aziz, törende yaptığı selamlama konuşmasında ödül sahiplerine dönerek, “Pandemi sürecinde zor şartlara rağmen sizler rakiplerinize galip geldiniz. Yüzyılın Sporcusu Ödülleri’ne adaylar arasında sizi görmeyi bekliyoruz” dedi.

Kırcaali Belediyesi’nin zorluklara rağmen spor kulüplerinin hem bölgesel hem de ulusal turnuvaların yanı sıra uluslararası turnuvalara katılımlarını desteklediği belirtildi.

Georgi KULOV

Read Previous

Sırplar Kosova’nın kuzeyinde yeni bir barikat kurdu

Read Next

MSB: Yunanistan uçakları, NATO uçuşunu önlemeye çalıştı, Hava Kuvvetlerimiz karşılık verdi