Milletvekili Murat: Soydaşların sesi olmaya ve onlarla buluşmaya devam edeceğiz

Makedonya Türkleri Hak ve Demokrasi Hareketi kurucularından milletvekili Salih Murat ve Prof. Dr. Süleyman Baki, Kırçova’da soydaşlarla bir araya geldi.

Makedonya Türkleri Hak ve Demokrasi Hareketi’nin Avrupa Cephesi’nden seçilen milletvekili Salih Murat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Milletvekili olarak, 3. bölge Milletvekili adayımız Sayın Süleyman Baki ve Hak ve Demokrasi Hareketi üst düzey yöneticileriyle birlikte Türk soydaşlarının yoğun olarak yaşadığı Kırçova şehrinde bir araya geldik.

Kırçova halkına, seçimlerin yanı sıra Türkçeye, Türkçe eğitime, milli ve manevi değerlerimize yıllardır verdikleri destekten dolayı teşekkür ettik.

Halkımıza, Avrupa Cephesi İttifakı’nın (Fronti Europian) seçimlerin ikinci büyük galibi sayıldığını, hükümette temsil yetkisinin bize ait olduğunu ve mücadelemizin devam edeceğini söyledik.

Vizyonumuzu, misyonumuzu ve soydaşlara yönelik çalışmalarımızı dile getirdik. Gösterdikleri ilgi ve alaka için şükranlarımızı sunuyoruz.

Soydaşların sesi olmaya ve onlarla buluşmaya devam edeceğiz.”

Read Previous

İki Dünya Savaşı Arası (1918-1944) Bulgaristan Türk Basını ve Müslüman Topluluğun Sorunları konulu ilmi toplantı düzenlendi

Read Next

“Geçmişin Kokusu” filminin çekimleri Üsküp’te yapılıyor