Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, yeni hükümet çoğunluğu için her gün çalıştıklarını söyledi.

ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski bugün düzenlediği basın toplantısında mevcut hükümet ve Başbakan Zoran Zaev’in istifalarını istedi.

Mevcut hükümeti, AB müzakere tarihi alamaması, ekonomi, enerji sağlık ve diğer alanlarda başarısız olarak nitelendiren Mickoski, “Muhalefetin işleyişinin temel amacı, Hükümetin Makedonya’da işleri kötü yönettiğine inanıyorsa ki biz halkla birlikte buna inanıyoruz erken genel seçim talep etmektir.” ifadelerini kullandı.

VMRO DPMNE’nin 61 milletvekilinin çoğunluğunu elde etmek suretiyle bu Hükümetin feshedilmesini sağlamak için her gün çalıştığını söyleyen Mickoski, “Hukuken 61 milletvekili Meclis’te iki parmak kaldırarak bu Hükümeti feshetmeli ve olası yeni milletvekili seçimlerini planlamalıdır. Farklı bir şekilde bunu yapamayız. Her gün metodolojik olarak 61 milletvekiline nasıl ulaşırızı çalışıyoruz. 61 milletvekiline ulaştığımızda Makedonya kamuoyunu bilgilendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

Halkbank, koşu sevdalılarını “HalkEco Üsküp 10KM” koşusuna davet ediyor

Sonraki Haber

Çipras: Prespa Anlaşması ile Türkiye’nin bölgede genişlemesini engelledik