Mickoski, VMRO DPMNE Genel Başkanlığı’na yeniden aday

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, 12 Aralık’ta düzenlenecek kongrede yeniden aday oldu.

VMRO DPMNE’den yapılan açıklamada, Prof. Dr. Hristijan Mickoski’nin 50 delegenin imzasını alarak genel başkan adaylığını sunduğu belirtildi.

Mickoski’nin adaylık başvurusunda, “VMRO-DPMNE Tüzüğü’nün 34. Maddesine dayanarak, VMRO-DPMNE parti kongresinin delegeleri olarak, Prof. Dr. Hristijan Mickoski’nin adaylığı için resmi bir girişimde bulunuyoruz. Bu, Verdiği sarsılmaz ve koşulsuz destek, partinin sorumlu, dürüst ve kaliteli liderliğinin, ülkemizdeki en büyük siyasi partideki durumu istikrara kavuşturmak için gösterdiği büyük çabanın ve son seçimin olumlu seçim sonuçlarının bir sonucudur.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “VMRO-DPMNE partisi, Makedonya’nın devletleşmesini, bağımsızlığını, barışını, istikrarını, güvenliğini, ekonomik kalkınmasını ve tarihsel sürekliliğini güçlendirmenin en güçlü garantörüydü ve olmaya da devam ediyor.” denildi.

Mickoski’nin adaylığı için milletvekilleri Dafina Stoyanoska, Antonio Miloşeski, Eli Panova, belediye başkanları Timço Mucunski, Boban Stefkovski, Aleksandar Stoykoski, Orce Gorgievski, Darko Kostovski, Borçe Mitevski, Stevçe Trpkovski, Kosta Manevski, İvan Yordanov, Kiril Pecakov ve Borçe Yovçevski imza verdi.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Escobar ile görüştü

Read Next

Başkent Üsküp’te 216 trafik cezası kesildi