Mickoski seçim çağrısını yineledi

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, İştip’te yaptığı konuşmada ülkenin erken genel seçimlere gitmesi gerektiği çağrısını yineledi.

VMRO-DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski bir kez daha hükümete eleştiride bulunarak seçimlerin gerekli olduğunu yineledi.

Hayatın her alanın çöküşün hakim olduğunu kaydeden Mickoski, ‘’Kitlesel bir halk göçü var. Vatandaşların sistematik olarak yoksullaştırılması yaşanıyor. Sağlıkta, eğitimde, tarımda her kesimde bir çöküş var. ve hükümet bunu durdurmak için parmağını kıpırdatmıyor.’’ değerlendirmesinde bulundu.

BDİ ve SDSM hükümetine ağır eleştirilerde bulunan Mickoski, ‘’Ders kitapları yok, ilaçlar yok, fiyatlar kontrolsüz bir şekilde artıyor, çiftçilerin sulama suyu yok, adalet yok, hukukun üstünlüğü yok, altyapı projesi yok, yabancı yatırım yok. Yalnızca BDİ ve SDS hükümeti tarafından izin verilen ve uygulanan maksimum organize suça sahibiz ve ne yazık ki giderek daha az olmak üzere Makedonya’ya sahibiz. Ve bu kibirli ve tarafsız hükümet hâlâ ONLARIN Avrupalı ​​olduğunu söyleme cesaretini taşıyor.’’ şeklinde konuştu.

Read Previous

Balkanlarda 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Read Next

Batı Trakya’daki yangından zarar gören soydaşlar için yardım kampanyası başlatıldı