Mickoski: SDSM hükümetindeki ana hamleler BDİ tarafından yapılıyor

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, iktidar partisi Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) hükümetindeki ana hamlelerin Arnavut iktidar ortağı Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) tarafından yapıldığını söyledi.

VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, Makedonya Radyosu’na yaptığı açıklamada, “Hükümetin bu çaresiz kapasitesi daha da çaresiz kalacak. Bu nedenle VMRO-DPMNE erken parlamento seçimlerini talep etmektedir çünkü vatandaşlar ve devlet hükümetin kötü politikalarından zarar görmektedir.” dedi.

Hükümete eleştirilerde bulunan Mickoski, “SDSM ve koalisyon ortakları milletvekillerinin bu hükümette esas sözün ne SDSM’nin ne de kendilerine ait olduğunun farkındalar mı? Son söz ne kendilerinde ne SDSM’de BDİ’de. BDİ’nin 15 milletvekili 120 milletvekilini ve devleti yönetiyor. Devlet menfaati ve vatandaşın menfaati geride kalacak kadar kendi şahsi menfaatleri bu kadar önemli mi, bunu nasıl göremiyorlar anlamıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

SDSM hükümetindeki ana hamlelerin Ali Ahmeti ve BDİ tarafından yapıldığına işaret eden Mickoski, “Tamamen BDİ tarafından yetkilendirildiklerini ve kilit pozisyonların, kilit hamlelerin Ali Ahmeti tarafından yapıldığını nasıl göremezler?” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Merkez Jupa’da deprem meydana geldi

Read Next

Kovaçevski: Yeni SDSM ekibinden dürüstlük, verimlilik ve sorumluluk bekliyorum