Mickoski: Ortak seçimler anayasal krizi önlemenin çözümüdür

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerin aynı tarihte düzenlenmesinin anayasal krizi önlemenin çözümü olduğunu söyledi.

VMRO DPMNE lideri Hristijan Mickoski, iktidar koalisyonuna seçim tarihleri ​​üzerinde anlaşmaya varacak görüşmeler ve çalışma grupları düzenlemesi yönünde çağrıda bulunarak süreler dolduğunu ve sürecin anayasal krize girme tehlikesi olduğunu belirtti.

Bir gazetecinin, seçim tarihlerini belirleyecek çalışma gruplarının oluşturulmasına yönelik sürecin ne kadar ilerlediği sorusunu yanıtlayan Mickoski, VMRO – DPMNE’nin cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimlerinin birleştirilmesini savunduğunu ifade etti.

Hükümetin bir an önce çalışma grubu oluşturarak sürelerin belirlenmesi gerektiğini anımsatan Mickoski, ‘’Eğer seçimler 8 Mayıs’ta yapılırsa, yüz günden daha kısa bir süre içinde zaten teknik bir hükümete sahip olmalıyız. Bu, hükümet için süreçleri zorla zorlamak yerine en azından mantığın yanında yer alması için harika bir fırsat. Ama yine de oturup bu süreçleri konuşmamız gerekiyor ve bunlar başlayıp bitiyor. Son teslim tarihlerine uymuyoruz ve anayasal ve hukuki bir krize giriyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

İzetbegoviç’in anıları ismini taşıyan müzede yaşatılıyor

Read Next

TİKA’dan Kosova’daki süt üreticilerine destek