‘’Mickoski, Makedonya’da kişisel reyting hakkında konuşması gereken son siyasetçi’’

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE lideri hakkında ‘’Mickoski, Makedonya’da kişisel reyting hakkında konuşması gereken son siyasetçi’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, kendisini ‘’düşük reytingli’’ olarak nitelendiren ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Micksoki’ye yanıt verdi.

Mickoski’nin VMRO-DPMNE’nin beş yıllık başkanlığından sonra bile eski başkanları Nikola Gruevski’den iki kat daha düşük bir reytinge sahip olduğunu kaydeden Pendarovski, ‘’Makedon siyasi tarihinde, en büyük siyasi partilerin başkanları her zaman liderlik ettikleri partilere göre iki kat daha yüksek kişisel reytinge sahip olmuştur. Aynı durum SDSM’den Branko Crvenkovski ve Zoran Zaev ile VMRO-DPMNE’den Lyupço Georgievski ve Nikola Gruevski için de geçerliydi.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Mickoski’nin bunun tek istisnası olduğunu çünkü liderliğini yaptığı partiden yüzde 50 daha düşük bir reytinge sahip olduğunu anımsatan Pendarovski, ‘’Mickoski’nin kişisel notunun en doğru göstergesi, Cumhurbaşkanı Pendarovski’nin en çok güvenilen lider olduğu IRI vakfının son anketidir ve Mickoski listede ilk beş arasında bile yer almıyor.’’ ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Eylül sonu döviz rezervleri 3,9 milyar euro

Read Next

Gazzeli siviller için Türkiye’nin insani yardımlarını taşıyan ilk uçak Mısır’a iniş yaptı