Kuzey Makedonya’da 31 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerin ikinci turu öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Probiştip’de miting düzenledi.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Probiştip’deki mitingde yaptığı konuşmada, mevcut hükümetin kaybedeceğini ama en azından onurlu bir şekilde geri çekilmeleri gerektiğini söyledi.

İktidar partisinin son günlerde paniğini kanıtlayan görülmemiş bir karalama kampanyası ve propaganda yaptığını söyleyen Mickoski, hükümetin vatandaşlara ağızını açtığında yalan söylediğini belirtti.

Başbakan Zaev’e yüklenen Mickoski, şu anda etnik ilişkilerin en büyük düşmanının tam olarak Zaev ve ortağı Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) olduğuna dikkat çekti.

Bulgaristan ile yaşanan soruna da değinen Mickoski, “Hükümet, tarihçilerin gerçeklerine ve inançlarına aykırı bir şeyi kabul etmeleri için kendi Komisyonuna ve tarihçilere baskı yapıyor. Bu nedenle, Zaev bilim adamları tarafından gösterilen kanıtlara rağmen uzlaşmaya hazırdır. Peki, kendi devletleri ve hükümetleri kendilerine zarar verdiğinde bu örnek gibi başka insanlar var mı?” diye konuştu.

Kovid-19 salgını ile mevcut duruma değinen Mickoski, çok gelişmiş ülkelerde hastaneye kaldırılan KOVID hastalarının sadece yüzde 10’unun ölümcül sonuçla sonuçlandığına, bunun da sağlık sisteminin çürümüş olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Önceki Haber

Yunanistan’a kaçmaya çalışan FETÖ’cüler yakalandı

Sonraki Haber

SDSM Genel Başkanı Zaev, seçim çalışmalarına Rosoman’da devam etti