Mickoski: İlk 100 günde kâr üzerinden alınan vergileri azaltacağız

Kuzey Makedonya’da seçimleri kazanan ve hükümeti kurmakla yetkilendirilen VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Kalkandelen’deki fabrika ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, gelecekteki hükümetin ilk 100 gün içinde kar üzerindeki vergileri azaltacağını ve iş dünyasına yardımcı olacağını söyledi.

Yaşam standardını yükseltecek yatırımların mümkün olduğu kadar fazla olmasından yana olduğunu kaydeden Mickoski, “Makedonya eylemlerle sevilir ve bu, siyasette etnik ayrılıklar yaratan, duvarlar ören, nefret yaratanlar için en güzel cevaptır. Şovenizm ve radikalizm rekabeti yerine fikir rekabeti yapalım. Çalışmayla, çözümlerle ve somut şeyler yaratarak Makedonların, Arnavutların, Türklerin, Romanların, Sırpların, Ulahların, Boşnaklar ve diğer herkesin refahını istiyor ve bunun için savaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni hükümetin ilk 100 gününde alınacak ilk tedbirlerden biri kâr üzerinden alınan vergilerin azaltılması olacağını anımsatan Mickoski, “Böylece hem iş kolaylaştırılacak hem de ekonomiye daha fazla para kazandırılacak.” dedi.

Mickoski, idari prosedürlerin kısaltılacağını ve ticareti engelleyen engellerin kaldırılacağını söyledi.

Read Previous

İsrail hükümetinde koalisyon ortağı Şas Partisi: Hükümetin dağılması an meselesi

Read Next

Türkiye’den Yunanistan’a geçmeye çalışan 5’i terör örgütü mensubu 9 kişi yakalandı