Mickoski: Bulgaristan’daki Makedonları desteklemek için Blagoevgrad’a gidiyorum

Kuzey Makedonya ana muhalefet partisi VMRO DPMNE genel Başkanı Hristijan Mickoski, Bulgaristan’ın Blagoevgrad şehrinde açılacak Makedon Derneği’nin açılışına gideceğini söyledi.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, bugün başkent Üsküp’teki “EPP’nin siyasi diyaloğu – bölgedeki taraflar” konulu toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Blagoevgrad’daki Makedon derneğinin açılışında Bulgaristan’daki Makedonları desteklemek için gideceğini, Makedonya’nın onların arkasında olduğunu ve VMRO-DPMNE’nin pes etmeyeceğini ve çıkarlarını koruyacağını onlara bildirmek için gideceğini açıkladı.

Bulgar karşıtı değil Makedonya yanlısı tavrı olduklarını kaydeden Mickoski, “İki Makedon ve Bulgar halkı arasındaki dostluk ruhu içinde geçmesini bekliyorum. Bulgaristan’daki halkımızı desteklemek, en büyük siyasi partinin başkanı olarak, VMRO-DPMNE olarak destek vermek, onları anavatanları Makedonya’nın arkalarında olduğunu, onların çıkarlarını ve çıkarlarını savunacağını ve koruyacağını teşvik etmek için oraya gidiyoruz. VMRO – DPMNE olarak sınırın o tarafındaki kardeşlerimizden vazgeçmeye hiç niyetimiz yok.” diye konuştu.

Başbakan Kovaçevski’nin açılışa gitmeyeceği ve Cumhurbaşkanı Pendarovski’nin davet edilmediğini söylemesiyle ilgili olarak Mickoski, söylediklerine inanmadığını ve bunun siyasi birlik göstermek için bir fırsat olduğunu, ancak diğer insanlara hizmet etmeye karar verdiklerini vurguladı.

Read Previous

TV8’in yeni dizisi “Sıfırıncı Gün”ün çekimleri Üsküp’te başladı

Read Next

K. Makedonya’da temel gıda ürünleri üreten firmalara iki katı ucuz elektrik sağlanacak