Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE ve koalisyonu seçim kampanyasını Kratovo ve Kriva Palanka şehirlerinde sürdürdü.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Kratovo’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu seçimlerin ülkenin gideceği yön için çok önemli olan yerel seçimler olduğunu söyledi.

Vatandaşların seçimleriyle hükümete mesaj göndereceği seçimlerin yaşanacağını belirten Mickoski, “Mutlak güçle yönetilmek mi istiyorsunuz yoksa değişim mi istiyorsunuz? Cevap, halkın memnuniyetsizliğinde hissedilir. Ve bu sadece hükümetin yerine getirilmeyen vaatlerinden memnuniyetsizlik değil, aynı zamanda kibirlerinden, halka karşı gösterdikleri küçümsemelerden ve kimliklerimizle yapılan pazarlıklardan da kaynaklanmaktadır.” diye konuştu.

Ülkenin enflasyon sarmalına girdiğine, tüm ürünlerin fiyatlarının arttığına, dükkanlarda, un, ekmek, petrol, benzinde her şeyin daha pahalı olduğuna ve yeni bir enerji kriziyle karşı karşıya olunduğuna dikkati çeken Mickoski, SDSM’nin ne bir planı ne de bir programı olmadığını, dört yıl öncesinden aynı şeyleri vaat ettiğini söyledi.

Önceki Haber

Arnavutluk’ta “Görsel-İşitsel Medyalarda Çocukların Korunması” konferansı düzenlendi

Sonraki Haber

Bosna Hersek 2022’de de Eurovision’a katılmayacak