Kuzey Makedonya’da bugün düzenlenen yerel seçimlerin ikinci turu sonrasında ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski açıklamalarda bulundu.

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, yaptığı açıklamada, birçok kişinin şüphe ettiğini ancak umudun galip geldiğini söyledi.

Makedonya’nın değişmesi gerektiğini ve değişikliklerin bu gece başladığını vurgulayan Mickoski, “Umut ilgisizliği yendi ve güç arttı. Hep birlikte daha iyi bir gelecek için, hep birlikte hayalini kurduğumuz hayali gerçekleştirme için. Bugün daha iyiye yönelik değişikliklerin, devletin imajındaki değişikliklerin, daha iyi bir yaşam ve standart için her insanın çıkarlarının korunmasındaki değişikliklerin, daha iyi bir yaşam için değişikliklerin başladığı gündür. Geleceğimiz için savaşıyoruz. Bu ezici bir zafer, Makedonya halkı için bir zafer.” diye konuştu.

Tüm vatandaşlara verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Mickoski, “”Makedonya’nın İmarı İçin” koalisyonundan tüm siyasi partilere teşekkür ederiz. Çok zorluklar çektik ama işte o gün geldi. Makedonya halkı için meyvesini verdi. Onları birlikte yenmeyi başardık. Başarı mümkündür çünkü inanç kesindir. Alternativa, Arnavutlar İttifakı, Apasiev’in Solu gibi siyasi partiler sayesinde bariyerleri yıktığımız için, farklılığa rağmen ortak bir hedef etrafında birleşebileceğimizi gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Mickoski, “Erken olması çok muhtemel olan bir sonraki parlamento seçimlerinde büyük bir zafer getirecek.” dedi.

Önceki Haber

10 belediyede oy sayma işlemi sona erdi

Sonraki Haber

SON DAKİKA: Başbakan Zaev istifa etti