Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Demokratik Bütünleşme Birliği’nin (BDİ) en azından bir kez vatandaşların çıkarlarının arkasında durmasını beklediğini söyledi.

VMRO-DPMNE lideri Hristijan Mickoski, BDİ’nin vatandaşlarının çıkarlarının arkasında durmasını ve VMRO-DPMNE’nin Bulgaristan ile müzakerelerde kırmızı çizgiler konusundaki kararını desteklemesini beklediğini söyledi.

BDİ’nin açıkladığı yeşil gündeme bağlı kalması ve milli marş, bayrak ile arma konusunda olgun tavır sergilemesi gerektiğini söyleyen Mickoski, “Bizim kişisel çıkarlarımıza ve diğer ülkelerdeki komşuların çıkarlarına bakmak yerine, burada Makedonya’mızdaki komşuların çıkarlarına bakmak Makedonya halkının çıkarınadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Mickoski, VMRO-DPMNE’nin kırmızı çizgilerinin Meclis’e sunduğu Kararda yer aldığını ve hem hükümetten hem de muhalefetten meclis partileriyle istişare ettiklerini yineledi.

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, Bulgaristan ile müzakereler esnasında Kuzey Makedonya’nın “kırmızı çizgilerini” belirleyecek bir karar alınmasını istiyor.

Önceki Haber

Kosova Meclisinden “Srebrenitsa” kararı

Sonraki Haber

Filipçe: Vatandaşların aşılanması çok önemli