Mesut Kurtiş Şarika’da Jüri Üyeliği Yaptı

Şarika uluslararası ses yarışmasında ilk kez jüri üyeliğine balkanlardan biri davet edildi.

2015 Aralık ayında sekizinci kez düzenlenen “Sharika Munshid” ses yarışmasına bu kez dünyaca ünlü ses sanatçımız Mesut Kurtiş jüri koltuğunda yerini alırken, verdiği konserle yarışmanın açılışını yapmış oldu.

12459173_962762560464745_1017375748_o

Diğer üç jüri üyesi ise Tunus’tan Lotfi Boshnak, Arap Emirlikleri’nden Osama Safi ve Kuveyt’ten müzik yapımcısı Assim Bonni yer aldı. Dünyanın 16 farklı ülkesinde gerçekleşen elemelerden başarılı olan yarışmacılar, dört hafta boyunca jürinin takdirine layık olmak için birbirleriyle yarıştılar. İlk elemelerde Bosna’dan katılan Mustafa Isaković ve Türkiye’den katılan Mustafa Çakmakçı elenirken Makedonya’dan katılan Mevlan Kurtishi yarı finale kadar yarışmayı devam ettirdi. Son haftaya kalan 6 yarışmacının kaderini jüri üyelerinin vermiş oldukları oyların yanı sıra halkın oylamaları da etkili oldu.

Yarışmanın birincisi Fas’tan Fadli Chouaib, ikincisi Cezayir’den Ali Sahrawi ve üçüncüsü Yusuf Hilal oldu. Yarışmanın birincisine para ödülünün yanı sıra son model BMW araç hediye edildi. Diğer yarışmacılara da para ödülü takdim edildi.

TIMEBALKAN

Read Previous

Veruşevski Kefaletle Serbest Bırakıldı

Read Next

2015’te 70 gazeteci görev başında öldürüldü

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *