Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden Eski Merkez Jupa Belediyesi Başkanı ve iş adamı Mazlum Hasan için taziye mesajları yayınlandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ve YTB Başkanı Abdullah Eren merhum Mazlum Hasan için taziye mesajları yayınladılar.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

Kuzey Makedonya’nın önemli şahsiyetlerinden, eski Merkez Jupa Belediyesi Başkanı ve iş adamı Mazlum Hasan’ın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini teessürle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam sosyal medya hesabından yayınladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

Allah gani gani rahmet eylesin Türkiye çok özel bir değerini. Makedonya’da, Balkanlar’da hatta tüm Avrupa’da yitirdi. Her şey fani, Allah Baki. Rabbim yenilerini nasip eylesin. Ailesine sabırlar versin. Başımız sağolsun. Ruhi için ve tüm geçmişimiz için birer Fatiha lütfen.

YTB Başkanı Abdullah Eren tarafından yayınlanan taziye mesajında şu ifadelere yer verildi:

Rumeli Türklüğüne önemli hizmetleri olan ve yıllarca K.Makedonya’da Merkez Jupa Belediye Başkanlığı da yapmış olan Mazlum Hasan’ın #COVID19 kaynaklı vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin.Mekânı cennet olsun.Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

Ülkedeki siyasi partiler, MATÜSİTEB ve birçok kurum ve kişiden de taziye mesajları yazıldı.

Önceki Haber

Polonya’dan Yunanistan’a giden yolcu uçakta korona olduğunu öğrendi

Sonraki Haber

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, K. Makedonya heyeti ile görüştü