Meral Kanbak: “Kongrede anestezi dalındaki güncel gelişmeler paylaşılacak”

Başkent Üsküp’te III. Balkan Anestezi Günleri Kongresi başladı. Kongre 18 ile 21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Kongreye 14 ülkeden çok sayıda anestezi dalında uzman doktor katılıyor.

Hüsamettin Gina

Kongreye 14 ülkeden çok sayıda anestezi uzmanları katılıyor. Kongre Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtma Fonu, Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı ve TİKA Üsküp Koordinatörlüğü tarafından desteklenmektedir.

IMG_7603

Göğüs Kalp Damar Anestezi ve Yoğun Bakım Derneği Başkanı Meral Kanbak, Üsküp’te anestezi kongresi düzenlemekten büyük bir heyecan, mutluluk ve onur duyduğunu vurguladı.

Meral Kanbak, “Yaptığımız bu toplantılar Balkan ülkeleri anestezi günleri ve yoğun bakım doktorları arasında tanışmayı kaynaşmayı, bilgi alış verişi ve karşılıklı işbirliğini artıracağına inanıyorum. Ortopedik anestezi ve yoğun bakım başlı kongremizde birçok güncel gelişmeler paylaşılacak” dedi.

Profesör Meral Kanbak, konuşmasında tarihi Üsküp şehrinden bahsederken şunları kaydetti: “Skopye ise Balkanların merkezinde sayılacak bir konumda Vardar nehrinin iki kıyısında kurulmuş, son yıllarda kabuk değiştiren ve heykeller şehri olarak nitelendirilen bir şehirdir.”

Profesör Meral Kanbak yaptığı konuşmada Üsküp yerine Skopye kelimesini kullanması dikkatlerden kaçmadı.

IMG_7615

“Kendimi emin ellerde hissediyorum”

III. Balkan Anestezi Günleri Kongresi’nin bugünkü açılışına Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil de katıldı.

Büyükelçi Şölendil kongrede yaptığı konuşmada kongrenin Türkiye ile Makedonya ve diğer Balkan ülkeleri ile mükemmel ilşkilerimize önemli bir katkı sağlayacağından emin olduğunu vurguladı.

Ömür Şölendil, “Aranızda gerçekten kendimi güvende, emin ellerde hissediyorum. Tüm doktorları etrafta görmek son derece güven veriyor. Türkiye ile Makedonya ve diğer Balkan ülkeleri ile mükemmel ilşkilerimizi eminim ki önemli bir katkı sağlayacaktır kongre. Çünkü hayatımızın en önemli parçası sağlık. Neticede hepimiz bir doktorun en az kontrolünden ve bakımından geçiyoruz sonuçta, dolayısıyla hakikaten bu alandaki bir işbirliğimiz fevkalade önemli” şeklinde konuştu.

Anestezi dalında uzman doktorların katıldığı üç günlük kongrede anestezi ve yoğun bakıma ilişkin en güncel konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Read Previous

İşte Sanat !

Read Next

Meclis Başkanı Velyanovski: “Meclisi topluyorum”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *