MEPSO elektrik kesintisinin nedenlerini açıkladı

Kuzey Makedonya Elektrik İletim Sistemi Operatörü – MEPSO, başkent Üsküp’ün büyük bölümünde meydana gelen elektrik kesintisinin nedenleri hakkında açıklama yaptı.

MEPSO’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, trafo yakınında elektrik hattı arızası ve yangının elektrik kesintisinin nedenleri olduğu belirtildi.

Üsküp’teki bir elektrik iletim hattının kesintiye uğraması ve trafo istasyonu yakınında çıkan yangının Üsküp’ün çoğu bölgesinde, Köprülü ve Ovçe Pole’deki elektrik kesintisine neden olduğu ifade edilen açıklamada, “Bu iki faktör, iki adet 400/110 kV trafosunun devre dışı bırakılmasını ve dolayısıyla Pintiya yerleşimindeki tüm trafo merkezinin kesintiye uğramasını şartlandırdı. MEPSO’nun sevk görevlileri, yerleşim yerlerinin çoğunda mümkün olan en kısa sürede voltaj kurdu ve elektrik arzı orada normalleştirildi. Arızalar izole edilmiştir ve bunları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, elektrik arzında kısa süreli kesintilerin mümkün olabileceğini, ancak bunun yalnızca uzman ekiplerin kalan arızaları ortadan kaldırması için koşullar yaratması için mümkün olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Read Previous

Sali: Elektrik kesintisi Klinik Merkezin çalışmalarını ve hastaların bakımını aksatmadı

Read Next

Sırbistan, Ukrayna krizi nedeniyle gıda stoğu yapıyor