Mehmet Samsakçı İstanbul Üniversitesi’ndeki görevine geri döndü

Geçen yıl Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü olarak göreve başlayan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Mehmet SAMSAKÇI, dün itibariyle İstanbul Üniversitesi’ndeki görevine geri döndü.

Mehmet Samsakçı bir yıl zarfında yaptığı başarılı çalışmalar ile Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nde iz bıraktı. Görevi süresince Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü olarak Makedonya’da, Türkiye’yi, Türk kültürünü, dilini, medeniyetini bilmeyen kitlelere tanıttı.

Medya ile ilişkileri en üst seviyede oldu. TİMEBALKAN’ın açıklama veya röportaj talebini hiçbir zaman geri çevirmedi.

Portalımızın “Yedi Soru Bir Manşet“ bölümünün ilk konuğu oldu. Özel açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. Mehmet Samsakçı, portalımıza verdiği özel röportajda “Allah izin verirse buradayken veya buradan döndükten sonra herhalde “Üsküp Hatıraları” diye bir şey çıkarabilirim. (Kitap, makale ya da makaleler serisi.)” dedi.

Mehmet Samsakçı, röportajında ayrıca buralarda yetişmiş, çok önemli ve kaliteli şair, Manastırlı Sâlih Fâik Efendi’nin eserini bilim dünyasına sunacağını söyledi.

Mehmet Samsakçı’nın Makedonya’ya kazandıracağı yeni eserlerini sabırsızlıkla beklerken TİMEBALKAN ailesi olarak görev süresi boyunca yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, akademik alandaki başarılarının devamını dileriz.

Read Previous

‘İtalyan Parlamentosu bombalansa tepki ne olur ?’

Read Next

Bilal Erdoğan’dan Batı Trakyalı şehidin ailesine ziyaret

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *