Mehmet Akif’in torunu Mulaj’dan darbe girişimi yorumu: ‘Türkiye başarılı bir sınav verdi’

Öncü Eğitimcilerin Makedonya’daki Aktiviteti Eğitim ve Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlediği II. Uluslararası Öncü Öğretmenler Zirvesi’nde bildiri sunmak üzere Kosova’dan gelen İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un amcazade torunu İsa Mulaj bu haftasonu Üsküpte’ydi. Türkiye’de gerçekleşen darbe girişimini TİMEBALKAN’a yorumlayan İsa Mulaj “Darbe girişimine karşı Türkiye Cumhuriyeti hükümeti başarılı bir sınav verdi” ifadelerini kullandı.

Mehmed ARİF / TIMEBALKAN

Mehmet Akif Ersoy’un amcazade torunu İsa Mulaj’a Türkiye’de gerçekleşen darbe girişimi hakkında ne düşündüğünü sorduk.

maeeMulaj, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin bu kritik dönemde başarılı bir sınav verdiğini vurguladı.

Mulaj, “Darbenin nedenleri çok iyi bilmemekle birlikte bahaneler her ne olursa olsun amaçları hükümeti devirmek ve askeri diktatörlüğü getirmek olan bir darbe. Askerin içişlerine, devletin yönetimine karışmasını 80’lerde Arnavut kökenli bir general olan Kenan Evren’le hatırlıyoruz. Bana göre şu anki durumda ise Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin başarılı bir sınav verdiğini söyleyebilirim.” dedi.

Türkiye’nin ekonomik başarısına da değinen Mulaj, “Ben bir iktisatçı olarak bu konulara çok ehil olmasam da ekonomik açısından Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde önemli bir ekonomik atılım gerçekleştirdi. Uluslararası kurumlara olan borçlarını kapattı. %8’lik ekonomik büyümeyle dünyanın sayılı ekonomileri arasına girdi.” şeklinde konuştu.

Read Previous

İçimizdeki Darbeseverler

Read Next

Ustrumca’dan Türkiye’ye destek mitingi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *