Mehmet Akif Yenilmez… TÜRKSOY ve Biz Yunus Emre’yiz

Mehmet Akif ile 1965’ten bu yana tam üç kuşak, iç içeyim. Hep yanı başımda, İstiklal dizeleri
Hızır gibi, zor anlarda  imdadımdadır. Allah razı olsun, Memleketimin (Kosova) insanı nede olsa.
Vatan uğruna şehit düşen Mehmetçiklerimiz var. Acımız büyük, bugünler.

Mehmet Akif’in
“Ey şehit oğlu şehit,
isteme benden makber.
Sana kucak açmış,
duruyor Peygamber”
dizelerinde tesellimiz. Ateşin düştüğü baba ocaklarının, milletimizin  başı sağ olsun. Hep bir ağızdan  “Vatan sağolsun!”, diyoruz. PKK bitti, bitiyor derken, şimdi de dış güçlerin pisi pisine cehennemi boylayacak paralı askerleri devrede. Medeniyet kılığındaki ülkeler ise İsrail siyonistlerin hizmetinde. Gazze’de de paralı askerleriyle Filistinlileri, insanlığı katletmeye devam ediyorlar…

Milli şairimiz Mehmet Akif, Batının çirkin yüzünü İstiklal marşındaki
“Medeniyet dediğin, tek dişi kalmış canavar”  dizesiyle, en iyi şekilde ifade etmiştir.

Göründüğü gibi olmayan Batı medeniyeti mesut eden değil, çürük işleriyle bizleri meşgul eden bir medeniyet olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Sömürgeciliğini savaş aletleriyle başaramayacağını anlayan ve bunu psikolojik savaş projesiyle hayata empoze eden, insanlık denince çifte standard uygulayan, halkın diliyle yüzsüz bir medeniyettir, Batı.

Türkiye devleti, özellikle iki bin yılına ayak basıldığından bu yana, kalkınma yolunda attığı her adımın arkasından, bir terör eylemiyle karşılaşıyor. Geçen gün Irak ile birlikte kalkınma anlaşması yapıldı.  Bugün de öz KAAN muharebe uçağının göklerde uçacağı anın sabırsızlığı egemen içimizde.

Mehmet Akif Ersoy, doğumunun 150’inci yılında,  ata toprağı Kosova’da da  ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez’in yazıp oynadığı “İstiklal Şairi” Mehmet Akif Ersoy’u ve  Çanakkale Destanı’nı anlattığı tek kişilik “KORKMA” oyunuyla  anıldı. Sanatçı her seferinde gibi Mehmet Akif’i yaşadı, bizlere de yaşattı.
Mehmet Akif’in dizeleri, Türk dünyasının ve mazlum milletlerin kılavuzu niteliktedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde bizlere Kosova’da  bu güzel oyunu bağışlayan  TÜRKSOY ve Yunus Emre Enstitüsü”ne teşekkürler.

Milli şairimiz Mehmet Akif, usta oyuncu Ahmet Yenilmez, Türksoy ve biz Yunus Emre’yiz: Severiz seviliriz, kin düşmanımızdır bizim.

Sevgiyle kalın…

Read Previous

Gazzeli çocuk sığındığı çadırda İsrail saldırılarında “parçalanmış hayatları” yazıyor

Read Next

Rusya: Sırbistan, yaptırım kararı alırsa Batı’nın rehinesi ve kölesi haline gelir