Meclis Başkanı Veseli: Kosova Türkiye’den uzaklaşmalı

Kosova Meclis Başkanı ve PDK başkanlığına vekalet eden Kadri Veseli, Kosova’nın Avrupa ve ABD’ye   daha da fazla bağlanması, Türliye’den ise uzaklaşması gerektiği görüşünü savundu.

Kosova medyasında  yer alan “ Kosova İsrail gibidir, Türkiye’den uzak kalınmalı “ başlıklı  haberlerde, Kosova’nın , İsrail’in yaptığından fazla yapması gerekmediğini, İsrail ile Kosova arasında benzerlikler olduğunu, sayılarılarının az olduğunu dolayısiyle ülkeden kaçan her insanın devlet liderleri için kayıp olduğunu belirttiği kaydedildi.

Klan Kosova televizyon kanalının bir programına katılan Meclis Başkanı Veseli, toplum olarak düşünsel açıdan  Kosova’nın ABD ve Avrupa’dan yana olduğu sadece değil, yatırımların ülkeye getirilmesi açısından da ABD ve Avrupa’dan yana olduğunu söyledi.

“ Kosova’da ABD, Almanya ve İsviçreli yatrımcıları görmeyi tercih ederim. Almanın  işçi ruhunu Kosovalılar iyi tanır” şeklinde konuşan Meclis Başkanı Kadri Veseli, “Türkiye ile Avrupa arasında seçim yapacaksa, Kosova Avrupa’yı seçer “ ifadesini kullandı.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Ferhadiye Camisi 21 yıl sonra açılıyor

Read Next

Seçimler erteleniyor mu? Seçim kurulu listesini sadece VMRO DPMNE sundu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *