Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi erken genel seçimlerin 15 Temmuz’da düzenlenmesini öngören kararnameyi imzaladı.

Meclis Başkanı tarafından yapılan açıklamada, iktidar ve muhalefetin 15 Temmuz tarihi için uzlaştığı belirtilerek, “Bu seçimler her zamanki seçimler gibi olmayacak çünkü normal bir seçim kampanyası olmayacak ve tüm vatandaşlar, KOVID-19’daki durum nedeniyle koruma önlemlerine ve tavsiyelerine uymak zorunda kalacaklar.” ifadelerini kullandı.

12 Nisan’da düzenlenmesi gereken erken seçimlerden sonra ülkedeki siyasi partilerin yeni tarih noktasında anlaştığını kaydeden Caferi, “İktidar ve muhalefetin uzlaştığı tarih 15 Temmuz 2020. Bu seçimler olağan bir seçim kampanyası olmayacağı için olağandışı olacaktır, ancak daha önemli olan ve hepimizin en disiplinli şekilde uyması gereken sağlık ve yaşamı korumak için Sağlık Bakanlığı’nın önlemleri ve önerileri olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Meclis Başkanı Caferi’nin imzalandığı kararın arşivlendiği ve Devlet Seçim Komisyonu, Dışişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’na gönderildiği bildirildi.

 

 

 

 

 

Önceki Haber

Sofya’daki Yüksek İslam Enstitüsünde yeni öğrenci kayıtları başladı

Sonraki Haber

Bulgaristan’dan binlerce turist sınırların açılmasıyla Yunanistan’a gitti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 + 4 =