Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB), Kuzey Makedonya İslam Dini Birliği’nin makam odasındaki Türk bayrağının kaldırılmasını sert bir şekilde kınadı.

MATÜSİTEB’ten yayınlanan kınama mesajında şu ifadelere yer verildi:

12 Ağustos 2021 tarihinde Dünya İslam Birliği Genel Sekreterinin KMC İslam Birliği Genel Merkezinde gerçekleştirdiği ziyarette İslam Birliği Başkanı makam odasından Türk Bayrağının kaldırılması tüm soydaşlarımızı üzmüş, haklı tepkilerin doğmasına neden olmuştur.

Ülkemizdeki tüm Müslüman milletlerin dini hassasiyetlerini gözetmesi gereken bu güzide kurumun, fitne ve bölünmeye sebebiyet verecek bu davranışını en sert biçimde kınıyoruz.

Özür dilenmediği takdirde, bu çirkin davranış hem iki ülke arasındaki ilişkilere hem de soydaşlarımızın İslam Birliğine olan güvenine zarar verecektir.

Bilinmelidir ki birileri tarafından rahatsızlık duyulan Al Yıldızlı Bayrağımız sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil aynı zamanda ülkemizde yaşayan tüm Soydaşlarımızın da bayrağıdır.

Son olarak; Anavatanımız, Milletimiz ve Bayrağımıza karşı yapılan irili ufaklı her türlü hesap Milletimizin ferasetinde boğulmaya mahkumdur.

Önceki Haber

Son 24 saatte 792 yeni vaka, 10 ölü

Sonraki Haber

Sırbistan’dan Türkiye’ye Karadeniz’deki sel felaketinde hayatını kaybedenler için taziye mesajı