MATÜSİTEB’ten “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” paylaşımı

Makedonya Türk Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ile ilgili paylaşımda bulundu.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin’in imzasıyla yayınladığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

Bundan tam dört yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinde yuvalanmış bir avuç dolusu hain FETÖ terör örgütü mensupları, halkın silahları ve tanklarını onlara doğrultup, devleti ele geçirmek amacıyla darbe girişiminde bulunmuştu. Ancak hesaplarına katmadıkları bir şey ile karşılaştılar; aziz Türk milletinin bir tek vatansız yaşayamayacağını akıllarından çıkarmışlardı ki bu millet o gece bir kez daha destan yazmayı ihmal etmedi.
Dünyada emsali olmayan bir mücadeleye tanıklık etti o akşam herkes; sadece birkaç saat içerisinde, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın birkaç saniyelik bir çağrısı üzerine 7’den 70’e herkes sokaklara dökülüp vatanını namerde peşkeş çekmedi. Şanlı tarihi vatan müdafalarında galibiyet ile dolu olan aziz Türk milleti, aynı zamanda liderlerine olan sadakatlerini de ortaya koymuştur.

Milletin devletine, iradesine ve vatanına sahip çıkmasıyla tarihe bir destan olarak yazılan zaferin dördüncü yıldönümünde vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi minnetle yad ediyor, gazilerimizi ise saygıyla anıyor ve bir daha böyle bir zulmün tekrarlanmamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği – MATÜSİTEB olarak ilk andan itibaren duruşumuzu, tavrımızı ortaya koymuş, iyi günde olduğu gibi kötü günlerde de Anavatanımızın ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu ifade ettik. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Kuzey Makedonya’nın farklı şehirlerinde düzenlediğimiz Demokrasi ve Şehitler Mitingleri ile her fırsatta dile getirdiğimiz Kuzey Makedonya’daki FETÖ yapılanmasına ait tüm kurumların kapatılması çağrılarımız bunların en büyük göstergeleridir.

Read Previous

Saat 15:00 itibariyle seçime katılım % 31,78

Read Next

15 Temmuz şehitleri Bosna Hersek ve Kosova’da anıldı