MATÜSİTEB, Kalkandelen’deki bayrak olayını kınadı

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Kalkandelen’de meydana gelen Türk bayrağı olayını şiddetle kınadıklarını açıkladı.

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB)’in yayınladığı bildiride “Kalkandelen şehrimizde Türk bayrağımızın maruz kaldığı çirkin saldırıyı esefle kınadığımızı belirtmek isteriz” denilerek, Milli değerlere yapılan bu tür provokatif saldırıların Türk-Arnavut toplumları arasında asırlardır süre gelen kardeşlik ilişkilerini zedelemeyeceğine dair inancımız tamdır” ifadelerine yer verildi.

Kalkandelen’deki bayrak olayıyla ilgili MATÜSİTEB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kalkandelen şehrimizde Türk bayrağımızın maruz kaldığı çirkin saldırıyı esefle kınadığımızı belirtmek isteriz. Milli değerlere yapılan bu tür provokatif saldırıların Türk-Arnavut toplumları arasında asırlardır süre gelen kardeşlik ilişkilerini zedelemeyeceğine dair inancımız tamdır. Şanlı bayrağımıza yönelik gerçekleştirilen bu tarif edilemez çirkin saldırının failinin mümkün olan en kısa zamanda yakalanıp gerektiği cezayı alması beklentisi içerisindeyiz. Bilinmelidir ki bayrak bir milletin namusu, şerefi ve haysiyetidir. Kişi veya küçük bir grup tarafından yapılan bu çirkin eylem üzerinden prim yapmaya çalışanların başarıya ulaşamayacaklarını ifade etmek isteriz.”

Read Previous

Kalkandelen’deki Bayrak provokatörünün kimliği belli oldu

Read Next

TDP Başkanı İlyas’tan Bayrak provokasyonuna tepki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *