Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkan Hüsrev Emin ve beraberindeki heyet Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ‘nda (TİKA) temaslarda bulundu.

TİKA Başkanı Serkan Kayalar ve TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik ile gerçekleşen görüşmelerde MATÜSİTEB eski başkanları Tahsin İbrahim ve Süleyman Baki de yer aldı.

TİKA Başkanı Kayalar ile gerçekleşen görüşmede Kuzey Makedonya ve ülkedeki Türkleri ilgilendiren konuların ele alındığı TİKA’daki görüşmede nüfus sayımının Türkler açısından önemi ele alındı.

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik ile yapılan görüşmede de Kuzey Makedonya’da yapılabilecek projeler ve yaklaşan nüfus sayımı konusunda fikir teatisine bulunuldu.

TİKA tarafından yapılan açıklamada, “Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Bşk Sn. Hüsrev Emin, Abdülhakim Hikmet Doğan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi (ADEKSAM) Derneği Bşk. Sn. Tahsin İbrahim ve Ensar Derneği Bşk. Sn. Prof. Dr. Süleyman Baki TİKA Başkanı Serkan Kayalar’ı ziyaret etti.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

K. Makedonya’da basın mensupları ikinci aşamada aşılanacak

Sonraki Haber

TBMM Başkanı Şentop’tan nüfus sayımı paylaşımı