MATÜSİTEB Başkanı’ndan Uluslararası Vizyon Üniversitesine ziyaret

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, Uluslararası Vizyon Üniversitesine ziyaret gerçekleştirdi.

MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Fadıl Hoca ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Uluslararası Vizyon Üniversitesinin açılış günü olan 21 Aralık ve 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı hakkında bir hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

TİMEBALKAN’a açıklamalarda bulunan MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, “Bugün Uluslararası Üniversitesine bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Bununla birlikte malum olunduğu üzere Ulusararası Vizyon Üniversitesinin kuruluş günü olan 21 Aralık ve 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı’nın Makedonya Türklerinde eğitim günü olduğu için bu çerçevede ortak faaliyet yapabilme noktasında bir görüşme gerçekleştirdik. İnşallah bu sene hem üniversitenin da kendi programları çerçevesinde katılım sağlamak, özellikle de MATÜSİTEB ile birlikte her yıl düzenlediğimiz programlarda ve panel tarzındaki etkinlikte birlikte yapmayı düşündüğümüz bazı konuları görüştük. İnşallah bu noktada prensipte belli noktalarda fikir birliği sağlandı. Önümüzdeki günlerde de bu noktada zaten duyurular ve gereken bilgiler kamuoyuna duyurulacaktır. Bizleri bu sıcak karşılamalarından dolayı hem üniversiteden hocam hem de MATÜSİTEB başkanı iken yanında çalıştığım Fadıl hocama çok teşekkür ederiz. Hem Fadıl Hoca’dan hem de heyetinden bu sıcak karşılamalarından dolayı müteşekkirlerimi özellikle ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

TİMEBALKAN’a açıklamalarda bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Fadıl Hoca, “Bugün MATÜSİTEB’in değerli başkanı Hüsrev Emin beyle 21 Aralık ile ilgili yapacağımız olan organizasyonlarla ilgili görüşmelerimiz oldu. Bu konuda 21 Aralık Makedonya Türklerinin Türkçe Eğitim Bayramı olması hasebiyle MATÜSİTEB’in 2007 yılından bu yana başlatmış olduğu kutlama faaliyetlerini bu yıl 2018 yılında da devam ettirecektir. Bu yıl Uluslararası Vizyon Üniversitesi olarak biz programa genelde dahil olacağız. Uluslararası Vizyon Üniversitesi 21 Aralık günü kuruluş günü olması hasebiyle doğal olarak bu kutlamalara bizim de katılmamız çok uygun ve yerinde bir adım olduğunu kanaatindeyiz. Hüsrev beyle konuları görüştük. Programların dağılımı konusunda mutabık kaldık. Dolayısıyla 21 Aralık’ta bütün Makedonya Türkleri gibi Uluslararası Vizyon Üniversitesi başta rektör olmak üzere tüm kadromuzla beraber Üsküp’te düzenlenecek olan merkezi törene katılacağız inşallah” dedi.

Read Previous

Yunanistan’a giden Türk turist sayısında azalma

Read Next

‘Bosna Hersek’in, AB ve NATO’ya girmesini hararetle destekliyoruz’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *