MATÜSİTEB Başkanı Emin’den Kültür Bakanı Ademi’ye ziyaret

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin ve beraberindeki heyet Kültür Bakanlığı’na atanan Asaf Ademi’yi ziyaret etti.

TİMEBALKAN

Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin ve beraberindeki heyet, Kültür Bakanlığı’na atanan Asaf Ademi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Kültür Bakanı Asaf Ademi ile MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin’in yanı sıra Kültür Bakanı Özel Kalem Müdürü Faton Fazliu, Kültür Bakanı Danışmanı İlker Yusuf, MATÜSİTEB Genel Başkan Yardımcısı Elmedin Karareşit, MATÜSİTEB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir İbiş ve MATÜSİTEB İcra Müdürü Cüneyt Davut da yer aldı.

Görüşme sonrası TİMEBALKAN’a açıklamalarda bulunan Kültür Bakanı Asaf Ademi, “MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin’i ileride gerçekleşmesini düşündüğümüz faaliyetler için görüşme gerçekleştirip burada ağırlamak bizleri onurlandırdı” dedi. MATÜSİTEB Genel Başkanının kendisini kurum ve faaliyetler hakkında bilgilendirdiğini belirten Kültür Bakanı Asaf Ademi, “Kültür Bakanlığı ve MATÜSİTEB ile ileride ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Kendisine Kültür Bakanlığı olarak tüm derneklere din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın aynı imkanı sağladığımızı belirttik” şeklinde konuştu.

Görüşme sonrası TİMEBALKAN’a açıklamalarda bulunan MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, “Bugün sayın Kültür Bakanımızla özellikle MATÜSİTEB olarak bizleri kabul ettiği için teşekkürü bir borç biliyorum” dedi. Kültür Bakanı Asaf Ademi’ye hayırlı olsun ziyaretine geldiklerini söyleyen Emin, “MATÜSİTEB çerçevesinde yapılan faaliyetleri kısaca özetlemeye çalıştık. Özellikle kültürel alanda Makedonya Türklerinin yapmış olduğu ve yapması muhtemel projeleri konuştuk. Tabi ki sorunları konuşmadan olmuyor, sorunları da dile getirdik. Özellikle bu yaklaşımından dolayı hem sorunların çözümünü hem sunulacak olan projelerdeki yaklaşımından dolayı hem de bizleri kabul ettiği için biz MATÜSİTEB olarak teşekkürlerimizi sunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Görüşme hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi yemin edecek

Read Next

Priştine Havalimanı ödüle doymuyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *