MATTO, toplanan bağış miktarını açıkladı

Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO), Türkiye’deki depremzedelere yardımcı olmak için başlatılan kampanyada toplam 14 milyon denar toplandığını açıkladı.

Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO), Türkiye’deki depremzedelere yardımcı olmak için başlatılan kampanyada 8 Şubat itibariyle toplam 14 milyon denar (yaklaşık 228 bin euro) toplandığını açıkladı.

MATTO’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kurumun kendi fonlarından 2 milyon denar ve yapılan duyurular sonucunda bağış olarak toplanan 12 milyon denar olmak üzere toplamda 14 milyon denarın 10 Şubat Cuma günü Halkbank üzerinden AFAD’a gönderileceği belirtildi.

Açıklamada, “MATTO, kendi bünyesinde, MATTO üyelerinin veya diğer tüzel ve gerçek kişilerin gönüllü olarak Türkiye depremzedelerine bağışlamak istedikleri tüm bağışları koordine edecek özel bir kriz merkezi kurmuştur. Bir lojistik merkez, bir depo ve nihai varış noktasına ulaşım sağlanmaktadır. İlgili tüm tüzel ve gerçek kişiler kriz merkezinin iletişim telefonlarına +389 2 310 12 20; +389 70 302 780 Şahpaz Molaliev ulaşabilir.” denildi.

Açıklamada, Türkiye’de meydana gelen büyük depremzedelere yardım etmek isteyen ve edebilecek tüm tüzel ve gerçek kişileri, Halk Bankası’ndaki özel hesaba doğrudan bağış veya konserve, battaniye, soba, soba gibi maddi yardımlarla kampanyaya katılma çağrısında bulunuldu.

Read Previous

Türk bayrağı Kosova Başbakanlık binasına yansıtıldı

Read Next

Cumhurbaşkanlığına ait “TUR” uçağı deprem bölgesinden 52 yaralıyı Ankara’ya nakletti