Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeş oda ve iş birliği protokolü imzalandı.

MATTO tarafından yapılan açıklamada, “Odamız ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası arasında kardeş oda ve işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Makedonya – Türkiye ve Üsküp Fethiye şehirleri arasında Oda üyeleri öncelikli olmak üzere, ticari ve ekonomik ilişkiler geliştirilecek. Ayrıca sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket edilerek diğer odalara rol model olacak uluslararası projelerin hazırlanması hedeflenecek.” denildi.

Öte yandan MATTO ile Azerbaycan sanayi ve turizm temsilcileriyle gerekleştirilen online toplantı hakkında yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi:

“Odamız 2021 yılının ilk Yönetimi Kurulu toplantısı bugün, MATTO Yönetim Kurulu üyeleri ile Azerbaycan devleti ve sanayi-turizm temsilcileriyle online toplantı gerçekleştirdi. İleride karşılıklı Makedonya-Azarbeycan-Türkiye kapsamında fayda sağlayacak projelerin tartışılması ve uygulanması planlanmaktadır.”

Önceki Haber

Rumeli Türkülerini ölümsüzleştiren sanatçı – Aluş Nuş’un Besteleri Kitabı

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya’ya AB yolunda yeni engel: Bulgaristan