Mario Gomez : “Sebebi tamamen politik olaylar”

Beşiktaş’ın haber beklediği golcü oyuncu Mario Gomez, Türkiye’ye dönmeyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’ta transfer gündeminin en önemli konusu, takımın gol kralı Mario Gomez’di. Bonservisi halen daha Fiorentina’da bulunan Alman golcü, sonunda beklenen açıklamayı yaptı: Türkiye’ye dönmeyeceğim…

“Sebebi tamamen politik olaylar”

Resmi Facebook hesabından İngilizce ve Almanca bir açıklama yapan Mario Gomez, Siyah Beyazlı taraftarlara şu ifadelerle veda etti:

“Benim için bu kararı vermek oldukça zor oldu ancak gelecek sezon o mükkemmel statta, müthiş Beşiktaş taraftarının önünde oynayamayacağımı üzülerek bildiriyorum. Bu kararı almamdaki tek etken, Türkiye’nin son zamanlardaki politik durumu. Kesinlikle başka hiçbir sebebi yok. Son birkaç günde gerçekten korkunç olaylar gerçekleşti. Umarım beni anlarsınız. Burada ailemle birlikte geçirdiğim mükkemel zamanlar için kulübe ve taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Şampiyonluk yaşadığımız mükemmel bir sene oldu. Umarım bütün bu politik sorunlar, kısa bir süre içerinde barışçıl bir şekilde çözülür. Yeniden Beşiktaş’ta oynayabileceğim bir ortamın oluşması benim en büyük dileğim. Geçen bir yılın ardından bu ülke ve Beşiktaş, benim kalbimde oldukça önemli bir yer edindi. Yeniden görüşmek dileğiyle.

Çok teşekkürler”

Kaynak:Fanatik

5041135

Read Previous

Poposki: Anlaşma pratikte geçerli olsun

Read Next

‘ABD’nin önce kendi bozukluklarını düzeltmesi gerek’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *