Manastır Belediye Başkanı Konyanovski’den deprem sonrası açıklama

Dün akşam Kuzey Makedonya-Yunanistan sınırında meydana gelen bir dizi depremin ardından Manastır Belediye Başkanı Toni Konyanovski açıklamalarda bulundu.

Sınırın Yunanistan tarafında meydana gelen depremlerden en fazla etkilenen şehir olan Manastır’da kriz merkezi oluşturuldu.

Manastır Belediye Başkanı Toni Konyanovski, Manastır’da dün gece meydana gelen depremin ardından, “Mayıs Çiçeği” anaokulunun tedbir amaçlı kapatıldığını ve anaokulunun güvenliği için uzmanların ek bir kontrol yapmasına karar verildiğini söyledi.

Meydana gelen depremden sonraki hasarı belirlemek ve değerlendirmek için ortak bir uzman komisyonunun zaten kurulduğunu doğrulayan Konyanovski, “Dün gece sahaya çıktık, Acil Sağlık Servisi ve itfaiyeden tüm bilgileri aldık ve Kriz Ekibi olarak hemen Üsküp Deprem Mühendisliği Enstitüsü temsilcilerinin yer alacağı bir hasar tespiti komisyonu oluşturmaya karar verdik. Dün geceki depremden sonra yaralı olmaması ve her ailenin evindeki hasarlar için yeterli tazminatın olması önemlidir.” diye konuştu.

Belediye Kriz Merkezi’nin bu dönemde kentte artan mevcut Kovid-19 durumunun görüşüldüğünü kaydeden Konyanovski, “Bitola Klinik Hastanesi’nde 17 kişinin tedavi gördüğü ancak kliniklerde çok sayıda sağlık muayenesinin yapıldığı bilgisi edinildi. Vatandaşları Kovid tedbirlerine saygı duymaya çağırıyorum, bir doktor olarak vatandaşlara aşı olmalarını tavsiye ediyorum çünkü aşı daha ağır hastalıklara karşı koruyor.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Enerji krizinin dünyayı derinden etkilemeye devam edeceği öngörülüyor

Read Next

Son 24 saatte 813 yeni vaka, 6 ölü